Duo Interp:

5th Place Regular Final = Anisha Singhatwadia & Kavya Karthic

Extemp Reading:

2nd Place Regular Final = Kavya Karthic

4th Place Regular Final = Devna Panda

5th Place Regular Final = Anisha Singhatwadia

4th Place Honor Final = Emily Nguyen

Extemp Speaking:

3rd Place Regular Final = Ashwin Senthilkumar

Great Speeches:

3rd Place Regular Final = Lily Aaberg

5th Place Regular Final = Ellie Thomas

1st Place Honor Final = Eliza Nebeker

Humorous:

5th Place Regular Final = Nidhi Kamath

6th Place Honor Final = Carmela Pittaluga

Original Oratory:

2nd Place Regular FinalĀ = Sreya Kappagantula

1st Place Honor Final = Sophia Yusuf

Poetry:

2nd Place Regular Final = Zainab Rizvi

Storytelling:

3rd Place Regular Final = Vishalli Alagappan

Team Award:

2nd Place

Discussion:

6th Place Honor Final = Pranita keenigi

Drama:

6th Place Regular Final = Anika Pai

1st Place Honor Final = Julia Maring

Duo Interp:

1st Place Honor Final = Anna Lippert & Rachel Tripp

Extemp Reading:

4th Place Regular Final = Emily Nguyen

Extemp speaking:

4th Place Regular Final = Ashwin Senthilkumar

2nd Place Honor Final = Akshitha Ginuga

Great Speeches:

4th PlaceĀ  Regular Final = Eliza Nebeker

3rd Place Honor Final = Lily Aaberg

5th Place Honor Final = Ellie Thomas

6th Place Honor Final = Irene Cho

Informative:

1st Place Honor Final = Rhea Sharma

POI:

2nd Place Regular Final = Neyonte Clark

Prose:

3rd Place Regular Final = Neyonte Clark

6th Place Regular Final = Stuti Thakkar

Storytelling:

3rd Place Regular Final = Rachel Tripp

1st place Honor Final = Amelia Gailloux

Team Award:

5th Place

 

 

Duo Interp:

4th Place Champion Division Regular Final = Anika Pai & Ben Fox

Extemp Reading:

1st Place Open Division Honor Final = Kavya Karthic

4th Place Open Division Honor Final = Anisha Singhatwadia

International Extemp Speaking:

6th Place Champion Division Honor Final = Ashwin Senthilkumar

Great Speeches:

3rd Place Open Division Regular Final = Lily Aaberg

4th Place Open Division Honor Final = Eliza Nebeker

5th Place Open Division Honor Final = Irene Cho

Humorous:

1st Place Open Division Honor Final = Carmela Pittaluga

Poetry:

1st Place Open Division Honor Final = Zainab Rizvi

6th Place Open Division Honor Final = Yusra Mohamed

POI:

3rd Place Champion Division Honor Final = Neyonte Clark

Prose:

2nd Place Champion Division Regular Final = Anika Pai

Storytelling:

6th Place Champion Division Regular Final = Rachel Tripp

United States Extemp Speaking:

6th Place Open Division Honor Final = Akshitha Ginuga

 

Discussion:

1st Place Regular Final Round = Grace Lofstrom

3rd Place Regular Final Round = Pranita Keenigi

5th Place Novice Final Round = Madi Mitchell

Drama:

2nd Place Novice Final Round = Cat Barrett

Duo Interp:

1st Place Regular Final Round = Anika Pai & Ben Fox

Extemp Reading:

5th Place Regular Final Round = Anisha Singhatwadia

6th Place Regular Final Round = Devna Panda

2nd Place Novice Final Round = Kavya Karthic

3rd Place Novice Final Round = Rashmi Acharya

4th Place Novice Final Round = Muna Mohamed

Extemp Speaking:

3rd Place Regular Final Round = Raquel Taborga

2nd Place Novice Final Round = Akshitha Ginuga

Humorous Interp:

1st Place Novice Final Round = Nidhi Kamath

2nd Place Novice Final Round = Carmela Pittaluga

Informative:

2nd Place Regular Final Round = Rhea Sharma

5th Place Regular Final Round = Aneesha Andrew

Original Oratory:

3rd Place Regular Final Round = Sreya Kappagantula

6th Place Regular Final Round = Sophia Yusuf

Poetry:

3rd Place Regular Final Round = Yusra Mohamed

2nd Place Novice Final Round = Zainab Rizvi

Prose:

1st Place Regular Final Round = Neyonte Clark

3rd Place Regular Final Round = Anika Pai

Storytelling:

1st Place Regular Final Round = Rachel Tripp

6th Place Regular Final Round = Amelia Gailloux

2nd Place Novice Final Round = Vishalli Alagappan

6th Place Novice Final Round = Anuja Davare

Team Award:

3rd Place