Creative:

3rd Place Regular Final = Durssa Albert

4th Place Next In Final = Mihika Linge

Drama:

4th Place Regular Final = Stavan Bhakta

Duo:

2nd Place Regular Final = Josie Axelson & Stavan Bhakta

6th Place Regular Final = Carmela Pittaluga & Durssa Albert

Extemp Reading:

2nd Place Next In Final = Ria Jadhav

6th Place Next In Final = Simran Kaur

Extemp Speaking:

3rd Place Regular Final = Akshitha Ginuga

7th Place Regular Final = Nitya Potti

3rd Place Next In Final = Iesh Gujral

Great Speeches:

1st Place Regular Final = Lily Aaberg

4th Place Regular Final = Irene Cho

6th Place Regular Final = Sudeeksha Nooka

2nd Place Next In = Abi Rajasekaran

Humorous:

2nd Place Regular Final = Carmela Pittaluga

4th Place Next In Final = Nidhi Kamath

Informative:

7th Place Regular Final = Miki Law

2nd Place Next In Final = Dhruvi Mehta

Original Oratory:

2nd Place Regular Final = Sharon Michael

4th Place Next In Final = Keerthana Ramanathan

7th Place Next In Final = Akshitha Ginuga

Prose:

5th Place Regular Final = Josie Axelson

1st Place Next In Final = Stuti Thakkar

Storytelling:

6th Place Regular Final = Sreya Patri

7th Place Regular Final = Harini Senthilkumar

Team Award:

2nd Place – 3rd Overall

Creative:

1st Place Regular Final = Durssa Albert

7th Place Regular Final = Rachel Wagner

5th Place Next-In Final = Mihika Linge

Discussion:

2nd Place Regular Final = Pranita Keenigi

Drama:

3rd Place Regular Final = Stavan Bhakta

Duo:

2nd Place Regular Final = Carmela Pittaluga & Durssa Albert

Extemp Reading:

3rd Place Regular Final = Stavan Bhakta

3rd Place Next-In Final = Shreyas Chakraborty

6th Place Next-In Final = Ria Jadhav

Extemp Speaking:

7th Place Regular Final = Akshitha Ginuga

6th Place Next-In Final = Iesh Gujral

Great Speeches:

4th Place Regular Final = Sudeeksha Nooka

Humorous:

1st Place Next-In Final = Carmela Pittaluga

Informative:

4th Place Next-In Final = Miki Law

Prose:

6th Place Next-In Final = Stuti Thakkar

Storytelling:

5th Place Regular Final = Sreya Patri

6th Place Regular Final = Harini Senthilkumar

Team:

3rd Place Overall

Creative:

1st Place Regular Final = Durssa Albert

7th Place Regular Final = Mihika Linge

Drama:

2nd Place Regular Final = Stavan Bhakta

Duo:

3rd Place Regular Final = Josie Axelson & Stavan Bhakta

4th Place Regular Final = Carmela Pittaluga & Durssa Albert

Extemp Reading:

7th Place Regular Final = Simren Bhatia

2nd Place Novice Final = Kshama Bhakta

3rd Place Novice Final = Shreyas Chakraborty

Extemp Speaking:

5th Place Regular Final = Mohit Agarwal

4th Place Novice Final = Akhil Perla

6th Place Novice Final = Avik Garg

7th Place Novice Final = Nitya Potti

Great Speeches:

1st Place Regular Final = Sudeeksha Nooka

4th Place Regular Final = Lily Aaberg

5th Place Novice Final = Maanav Basnet

Humorous:

6th Place Regular Final = Carmela Pittaluga

Informative:

6th Place Regular Final = Nishita Das

2nd Place Novice Final = Dhruvi Mehta

4th Place Novice Final = Miki Law

Storytelling:

3rd Place Novice Final = Harini Senthilkumar

Team:

3rd Place Overall

Discussion:

6th Place Regular Final = Zach Kirkeby

1st Place Next-In Final = Pranita Keenigi

2nd Place Next-In Final = Amogh Kalyanam

Drama:

1st Place Next-In Final = Stavan Bhakta

Extemp Reading:

1st Place Next-In Final = Stavan Bhakta

4th Place Next-In Final = Simren Bhatia

5th Place Next-In Final = Shreyas Chakraborty

Extemp Speaking:

3rd Place Next-In Final = Akhil Perla

6th Place Next-In Final = Mohit Agarwal

Great Speeches:

2nd Place Regular Final = Sudeeksha Nooka

6th Place Regular Final = Maanav Basnet

Humorous:

1st Place Next-In Final = Carmela Pittaluga

5th Place Next-In Final = Nidhi Kamath

Prose:

2nd Place Regular Final = Josie Axelson

Storytelling:

2nd Place Regular Final= Amelia Gailloux

2nd Place Next-In Final = Sreya Patri

3rd Place Next-In Final = Harini Snthilkumar