Creative:

5th Place Varsity Final = Mihika Linge

Discussion:

3rd Place Varsity Final = Pranita Keenigi

6th Place Varsity Final = Tarun Palani

Extemp Reading:

3rd Place Varsity Final = Abhaa Shrikhande

5th Place Varsity Final = Simran Kaur

6th Place Varsity Final = Zoya Hassan

1st Place Next In Final = Ria Jadhav

6th Place Next In Final = Nikhil Amin

1st Place Novice Final = Raveena Acharya

Extemp Speaking:

5th Place Next In Final = Nitya Potti

6th Place Next In Final = Iesh Gujral

2nd Place Novice Final = Isaac Hepper

5th Place Novice Final = Tavishi Chakraborty

Great Speeches:

4th Place Varsity Final = Nishita Das

5th Place Varsity Final = Abi Rajasekaran

4th Place Novice Final = Harshan Chandrasekar

Humorous:

2nd Place Novice Final = Sophia Lin

Informative:

3rd Place Varsity Final = Keerthana Ramanathan

1st Place Novice Final = Rylee Brazil

3rd Place Novice Final = Nikhill Andrew

Original Oratory:

3rd Place Varsity Final = Anisha Singhatwadia

3rd Place Next In Final = Amoligha Timma

6th Place Next In Final = Dhruvi Mehta

6th Place Novice Final = Lalitha Gunturi

Poetry:

4th Place Novice Final = Jasmine Garry

6th Place Novice Final = Katelyn Liu 

Prose:

2nd Place Novice Final = Danny Nguyen

3rd Place Novice Final = Millie Joseph

Storytelling:

2nd Place Varsity Final = Sreya Patri

4th Place Varsity Final = Aarushi Vyas

2nd Place Next In Final= Harini Senthilkumar

2nd Place Novice Final = Siona Kaura

Team:

2nd Most Team Points

Creative:

7th Place Regular Varsity Final = Mihika Linge

Discussion:

1st Place Regular Varsity Final = Pranita Keenigi

3rd Place Next In Final = Nitin Karri

4th Place Next In Final = Tarun Palani

1st Place Merit Final = Zachary Kirkeby

1st Place Novice Final = Keerti Tumu

Extemp Reading:

2nd Place Varsity Final = Ria Jadhav

5th Place Varsity Final = Simran Kaur

6th Place Varsity Final = Abhaa Shrikhande

7th Place Next In Final = Kshama Bhakta

2nd place Novice Final = Raveena Acharya

Extemp Speaking:

5th Place Varsity Final = Nitya Potti

2nd Place Next in Final = Isaac Hepper

2nd Place Novice Final = Nikhil Kori

6th Place Novice Final = Tavishi Chakraborty

Great Speeches:

2nd Place Varsity Final = Nishita Das

3rd Place Varsity Final = Maanav Basnet

7th Place Varsity Final = Divya Manvikar

5th Place Next In Final = Abi Rajasekaran

1st Place Novice Final = Amel Yusuf

2nd Place Novice Final = Harshan Chandrasekar

Humorous:

2nd Place Next In = Sophia Lin

Informative:

1st Place Varsity Final = Nishita Das

3rd Place Varsity Final = Nikhill Andrew

2nd Place Novice Final = Vineel Panyala

Original Oratory:

7th Place Varsity Final = Amoligha Timma

7th Place Merit Final = Lalitha Gunturi

Poetry:

5th Place Varsity Final = Jasmine Garry 

1st Place Novice Final = Katelyn Liu

Prose:

5th Place Next In = Aadit Bhavsar

1st Place Novice = Millie Joseph

Storytelling:

2nd Place Varsity = Harini Senthilkumar

4th Place Varsity = Sreya Patri

7th Place Varsity = Aarushi Vyas

2nd Place Novice = Siona Kaura

Team Award:

1st Place

 

Novice Student Congress:

Tournament started with 59 Entries.

Semi-Finalist = Keerti Tumu

Novice Public Forum:

Tournament started with 38 Entries.

Octo Finalists  (top 16) = 4 wins – 3 losses  Lalitha Gunturi & Siona Kaura 

Quarter Finalists (top 8) = 5 wins – 3 losses  Tavishi Chakraborty & Madeline Frantz

Quarter Finalists (top 8) = 5 wins – 3 losses  Shruthi Kundoor & Vedanth Jonnalagadda

9th Place Speaker Award = Shruthi Kundoor

Novice Lincoln-Douglas: 

Tournament started with 52 Entries.

Octo Finalist (top 16) = 5 wins – 2 losses  Allison Fried

Quarter Finalist (top 8)  = 6 wins – 2 losses  Sophia Lin

Quarter Finalist (top 8) = 5 wins – 2 losses  Zach Kirkeby

Semi Finalist (top 4) = 6 wins – 2 losses  Samhita Jonnalagadda

Semi Finalist (top 4) = 7 wins – 1 loss  Smiraa Mishra

1st Place Speaker Award = Smiraa Misra

2nd Place Speaker Award = Zach Kirkeby

6th Place Speaker Award = Sophia Lin

7th Place Speaker Award = Samhita Jonnalagadda

JV Lincoln-Douglas:

Tournament stated with 39 Entries.

Quarter Finalist (top 8) =  5 wins – 2 losses Srijani Datta

6th Place Speaker Award = Srijani Datta

Team Award:

2nd Place 

Novice LD:

1st Place 5 wins – 1 loss = Zach Kirkeby

2nd Place 5 wins – 1 loss = Smiraa Misra

6th Place 4 wins – 1 loss = Samhita Jonnalagadda

3 wins – 2 losses = Allison Fried

3rd Speaker Award = Smiraa Misra

4th Speaker Award = Zach Kirkeby

9th Speaker Award = Samhita Jonnalagadda

JV LD:

1st Place 5 wins – 0 losses = Srijani Datta

2nd Place 4 wins – 1 loss = Darren Tanubrata

3rd Place 4 wins – loss = Aditya Kshirsagar

1st Speaker Award = Darren Tanubrata

Novice LD:

4 wins – 1 loss = Avik Garg

Novice PF:

1st Place 7 wins – 0 losses = Siona Kaura & Lalitha Gunturi 

Semi Finalists 5 wins – 1 loss = Vedanth Jonnalagadda & Shruthi Kundoor

3 wins – 2 losses = Tavishi Chakraborty & Madeline Frantz

 

 

 

 

Novice LD:

2nd Place  4 wins – 1 loss = Smiraa Misra

3rd Place 4 wins – 1 loss = Zach Kirkeby

10th Place 3 wins – 2 losses = Sophia Lin

1st Speaker Award Smiraa Misra

3rd Speaker Award Zach Kirkeby

8th Speaker Award Sophia Lin

JV LD:

3rd Place 4 wins – 1 loss = Srijani Datta

5th Speaker Award Srijani Datta

Varsity LD:

3 wins – 2 losses = Avik Garg

Novice PF:

6th Place 4 wins – 1 loss Tavishi Chakraborty & Madeline Frantz

9th Place 3 wins – 2 losses = Siona Kaura & Lalitha Gunturi

3rd Speaker Award Madeline Frantz

8th Speaker Award Lilitha Gunturi

9th Speaker Award Siona Kaura

Novice Public Form:

Octo Finalists 5 wins – 2 losses =

Shruthi Kundoor

&

Vedanth Jonnalagadda

4 wins – 2 losses = Tavishi Chakraborty & Madeline Frantz

9th Place Speaker Award = Madeline Frantz

Novice Lincoln-Douglas:

Semi Finalist 8 wins – 1 loss = Zach Kirkeby

Octo Finalist 4 wins – 3 losses = Samhita Jonnalagadda

3 wins – 3 losses = Sophia Lin

3 wins – 3 losses = Katelyn Liu

7th Place Speaker Award = Sophia Lin

JV Lincoln-Douglas:

Semi Finalist  7 wins – 2 losses = Srijani Datta

Octo Finalist  4 wins – 3 losses = Sophia Hansen

Octo Finalist 4 wins – 3 losses = Aditya Kshirsagar

4 wins – 2 losses = Darren Tanubrata

4th Place Speaker Award Srijani Datta